Укласти декларацію ОНЛАЙН

Папілома – це новоутворення на шкірі, яке розвивається в результаті зараження папіломавірусом (ВПЛ). Вірус заразний, провокує утворення наростів з сосочковою поверхнею.
Позбутися неприємного дефекту шкіри можна в клініці «Амбулаторія сімейного лікаря».

Причини появи папілом

Основна причина появи новоутворення: потрапляння в організм папіломавірусу. Існує кілька шляхів зараження ВПЛ. Інфекція передається при особистому контакті з носієм або при використанні предметів особистої гігієни інфікованої людини. Найчастіше ВПЛ потрапляє в організм через поріз або тріщину на шкірі.

Папіломи з’являються після:

 • прямого контакту з патологічним наростом;
 • контакту з поверхнею, зараженою вірусом (наприклад, з підлогою в басейні, душовою кабінкою, дверною ручкою);
 • незахищеного статевого контакту;
 • гоління чужим станком.

 

Існує більше 60 видів ВПЛ. Кожен з них провокує появу різних типів наростів.

Певний штам відповідає за розростання бородавок на слизових в інтимній зоні. Типи 16 і 18 в 70% призводять до розвитку раку.

Методи боротьби з папіломами

Для встановлення діагнозу необхідно записатися на консультацію до дерматолога. Лікар проведе огляд, призначить аналіз на визначення генотипу ВПЛ. Якщо будуть виявлені онкогенні штами, додатково проводиться біопсія з метою виключення наявності злоякісних клітин.

У більшості випадків реальних медичних показань до видалення немає. Як тільки імунна система знищить вірус, новоутворення відпаде саме по собі. Але процес може бути тривалим і зайняти не один місяць.
Позбутися від шкірного дефекту в Одесі можна всього за 1-2 прийоми.

Видалення папілом проводиться наступними методами:

 • кріодеструкція: на шкіру розпорошується рідкий азот. Під впливом екстранизьких температур навколо наросту утворюється пухир. Через кілька днів бородавка відпаде. При великому папіломатозі потрібно пройти кілька послідовних процедур;
 • лазерна терапія: найпопулярніша і безпечна методика. Шкірний дефект нагрівають. Під впливом лазера, стінки судин, що живлять папілому, спалюються. Без кровопостачання папілома відмирає;
 • хірургічне видалення: якщо новоутворення не плоске, то лікар зможе вирізати його скальпелем під місцевою анестезією;
 • хімічне припікання: фахівець обробить дерму препаратом з кантаридином в складі. Під бородавкою з'явиться пухир, блокуючий кровопостачання. Приблизно через тиждень папілома відпаде, або лікар видалить залишки скальпелем.

 

Не варто експериментувати і намагатися видалити новоутворення народними методами. Ціна професійних процедур не настільки висока, щоб ризикувати власним здоров'ям.

Як проводяться процедури з видалення папілом?

Незалежно від обраного методу, перший етап процедури буде однаковим. В першу чергу фахівець знезаражує оброблювану ділянку, наносить анестезуючий крем.

Якщо призначена кріодеструкція, то з зонда просто випускають рідкий азот. При лазерній терапії, лікар прикладає до папіломи відповідну насадку і робить кілька спалахів.

Тривалість сеансу кріодеструкції і лазерної терапії становить всього 5-7 хвилин (включаючи етап підготовки).

Якщо було вибрано хімічне припікання, то пацієнту доведеться відвідати медичний центр 2 рази. На першому прийомі лікар обробить папілому розчином з кантаридином і накладе стерильну пов'язку.

На другому прийомі дерматолог переконається, що новоутворення відпало. Якщо ж на обробленому місці залишиться частина папіломи, то фахівець проведе чистку скальпелем.

Хірургічне видалення проводиться під місцевим наркозом. Перед проведенням операції, шкіру знежирюють і обробляють анестетиком. Хірург виріже новоутворення скальпелем, якщо необхідно зашиє краї рани саморозсмоктуючими нитками.

При підозрах на зараження онкогенними штамами ВПЛ, частина вилученого біологічного матеріалу відправляють на біопсію.

Через 2 тижні пацієнту необхідно відвідати дерматолога повторно.

Спеціаліст оцінить процес загоєння, при необхідності проведе обробку рани.

Лікування папілом в клініці «Амбулаторія сімейного лікаря»

Наші лікарі володіють всіма сучасними методиками терапії.

Запишіться на прийом в будь-яку з філій, розташованих в місті Одеса.

Дерматолог підбере оптимальний метод терапії, відповість на всі питання. У «Амбулаторії сімейного лікаря» встановлено сучасне обладнання.

Всі необхідні послуги можна отримати в одному місці.
Не відкладайте лікування папілом: отримайте професійну медичну допомогу і забудьте про проблему!

Процедуру можна провести в наших філіях:

м. Одеса
Фонтанська дорога, 49
Амбулаторія сімейного лікаря
Пн - Пт
8:00 - 20:00
Сб
8:00 - 15:00
 • Записатися на прийом до лікаря
 • Аналізи
 • Денний стаціонар
 • Iнструментальна діагностика
 • Маніпуляції
 • Вакцинацiя
 • Видалення бородавок
Детальніше